Menu

Różańce dla dzieci

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4971649

Nawiedzenie relikwii Bł. Karoliny Kózkównej - 12/13 października 2008

W dniu 17.11.2007 r. rozpoczęło się w Diecezji Rzeszowskiej nawiedzenie relikwii bł. Karoliny Kózka. Relikwie Patronki Diecezji goszczą w poszczególnych parafiach przez jeden dzień. Peregrynacja jest inicjatywą duszpasterstw młodzieżowych działających w Diecezji.

W niedzielę 12 października o godz. 17.00 przybyły do naszej parafii relikwie bł. Karoliny Kózkównej. Z parafii św. Mikołaja przywiózł je ks. Paweł Tomoń. Na progu kościoła ks. Prob. Andrzej Kinal MSF ucałował relikwiarz i przekazał młodzieży. Relikwiarz został umieszczony w prezbiterium kościoła. Po uroczystym powitaniu przez Ks. Proboszcza i przedstawicieli młodzieży rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe.
Po Mszy św. wieczornej czuwanie przy relikwiach podjęli kandydaci do bierzmowania, później wspólnoty Kręgów Domowego Kościoła, Ruchu Rodzin Nazaretańskich i Duchowej Adopcji. Czuwanie, z racji przypadającego w tę niedzielę Dnia Papieskiego, zakończyło się Apelem Papieskim o godz. 21.00.
W poniedziałek rano relikwie zostały przeniesione do kościoła dolnego. (Na górze rozpoczynały się prace przygotowawcze do remontu wieżyczki kościoła). Tam przez cały dzień czuwali przy relikwiach przedstawiciele poszczególnych wspólnot parafialnych, uczniowie Gimnazjum Nr 5 i SP Nr 28 oraz osoby indywidualne. O godz. 16.00 rozpoczęło się nabożeństwo pożegnania relikwii, po którym Ks. Proboszcz w asyście przedstawicieli KSM-u odwiózł relikwiarz do parafii św. Judy Tadeusza.

 [1] 

Powrót

HASŁO ROKU

W mocy
Bożego Ducha

Dzisiaj jest

poniedziałek,
14 października 2019

(287. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki