Menu

Nowy rok formacyjny

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5660590

Statystyki

Nawiedzenie relikwii Bł. Karoliny Kózkównej - 12/13 października 2008

W dniu 17.11.2007 r. rozpoczęło się w Diecezji Rzeszowskiej nawiedzenie relikwii bł. Karoliny Kózka. Relikwie Patronki Diecezji goszczą w poszczególnych parafiach przez jeden dzień. Peregrynacja jest inicjatywą duszpasterstw młodzieżowych działających w Diecezji.

W niedzielę 12 października o godz. 17.00 przybyły do naszej parafii relikwie bł. Karoliny Kózkównej. Z parafii św. Mikołaja przywiózł je ks. Paweł Tomoń. Na progu kościoła ks. Prob. Andrzej Kinal MSF ucałował relikwiarz i przekazał młodzieży. Relikwiarz został umieszczony w prezbiterium kościoła. Po uroczystym powitaniu przez Ks. Proboszcza i przedstawicieli młodzieży rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe.
Po Mszy św. wieczornej czuwanie przy relikwiach podjęli kandydaci do bierzmowania, później wspólnoty Kręgów Domowego Kościoła, Ruchu Rodzin Nazaretańskich i Duchowej Adopcji. Czuwanie, z racji przypadającego w tę niedzielę Dnia Papieskiego, zakończyło się Apelem Papieskim o godz. 21.00.
W poniedziałek rano relikwie zostały przeniesione do kościoła dolnego. (Na górze rozpoczynały się prace przygotowawcze do remontu wieżyczki kościoła). Tam przez cały dzień czuwali przy relikwiach przedstawiciele poszczególnych wspólnot parafialnych, uczniowie Gimnazjum Nr 5 i SP Nr 28 oraz osoby indywidualne. O godz. 16.00 rozpoczęło się nabożeństwo pożegnania relikwii, po którym Ks. Proboszcz w asyście przedstawicieli KSM-u odwiózł relikwiarz do parafii św. Judy Tadeusza.

 [1] 

Powrót

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

WIELKA TAJEMNICA
WIARY

Dzisiaj jest

piątek,
18 września 2020

(262. dzień roku)

Święta

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...