Menu

25. lat ADS-u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4348385

Nawiedzenie relikwii Bł. Karoliny Kózkównej - 12/13 października 2008

W dniu 17.11.2007 r. rozpoczęło się w Diecezji Rzeszowskiej nawiedzenie relikwii bł. Karoliny Kózka. Relikwie Patronki Diecezji goszczą w poszczególnych parafiach przez jeden dzień. Peregrynacja jest inicjatywą duszpasterstw młodzieżowych działających w Diecezji.

W niedzielę 12 października o godz. 17.00 przybyły do naszej parafii relikwie bł. Karoliny Kózkównej. Z parafii św. Mikołaja przywiózł je ks. Paweł Tomoń. Na progu kościoła ks. Prob. Andrzej Kinal MSF ucałował relikwiarz i przekazał młodzieży. Relikwiarz został umieszczony w prezbiterium kościoła. Po uroczystym powitaniu przez Ks. Proboszcza i przedstawicieli młodzieży rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe.
Po Mszy św. wieczornej czuwanie przy relikwiach podjęli kandydaci do bierzmowania, później wspólnoty Kręgów Domowego Kościoła, Ruchu Rodzin Nazaretańskich i Duchowej Adopcji. Czuwanie, z racji przypadającego w tę niedzielę Dnia Papieskiego, zakończyło się Apelem Papieskim o godz. 21.00.
W poniedziałek rano relikwie zostały przeniesione do kościoła dolnego. (Na górze rozpoczynały się prace przygotowawcze do remontu wieżyczki kościoła). Tam przez cały dzień czuwali przy relikwiach przedstawiciele poszczególnych wspólnot parafialnych, uczniowie Gimnazjum Nr 5 i SP Nr 28 oraz osoby indywidualne. O godz. 16.00 rozpoczęło się nabożeństwo pożegnania relikwii, po którym Ks. Proboszcz w asyście przedstawicieli KSM-u odwiózł relikwiarz do parafii św. Judy Tadeusza.

 [1] 

Powrót

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

niedziela,
21 października 2018

(294. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki