Menu

25. lat ADS-u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4348380

Święcenia kapłańskie i Msza św. prymicyjna ks. Pawła Sobczaka MSF

Prawie rok temu, w sierpniu 2007 roku, Ksiądz Paweł Sobczak MSF, wtedy jeszcze diakon, rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii.

Prawie rok temu, w sierpniu 2007 roku, Ksiądz Paweł Sobczak MSF, wtedy jeszcze diakon, rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii.
W sobotę, 24 maja, przyjął święcenia kapłańskie w Wyższym Seminarium Duchownym MSF w Kazimierzu Biskupim. Święceń kapłańskich czterem diakonom i święceń diakonatu sześciu alumnom udzielił ordynariusz diecezji włocławskiej Biskup Wiesław Mering.
W święceniach wzięli udział goście z zagranicy: J.E. Ks. Bp Zygmunt Robaszkiewicz MSF Ordynariusz Diecezji Morombe na Madagaskarze, Ks. Edmund Michalski MSF – Przełożony Generalny MSF z Rzymu, Ks. Yohanes Risdiyanto MSF z Rzymu oraz Ks. Alojzy Kozubiński MSF – misjonarz z Argentyny.

W niedzielę, 1 czerwca, ks. Paweł sprawował swoją pierwsza Mszę św. w rodzinnej parafii, a dzisiaj, 8 czerwca, przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele.
Mszę św. współkoncelebrowali kapłani: ks. Proboszcz Marek Winiarski i ks. Andrzej Kinal, który wygłosił słowo Boże.
Na początku dzieci z klas drugich, które miesiąc temu przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, powitały ks. Pawła swojego katechetę i złożyły życzenia. Na zakończenie tej uroczystej liturgii, a przed błogosławieństwem, życzenia neoprezbiterowi złożyli przedstawiciele parafian i wspólnot duszpasterskich.
Liturgię uświetnił chór Sancta Familia, którego opiekunem jest ks. Paweł i schola młodzieżowa powstała z inicjatywy neoprezbitera.

Galeria zdjęć z uroczystości święceń kapłańskich i diakonatu w Kazimierzu Biskupim:
http://www.msf.opoka.org.pl/aktualnosci/galeria/ordinazione/index.html

 [1] 

Powrót

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

niedziela,
21 października 2018

(294. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki