Menu

GIOIA

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4842377

Święcenia kapłańskie i Msza św. prymicyjna ks. Pawła Sobczaka MSF

Prawie rok temu, w sierpniu 2007 roku, Ksiądz Paweł Sobczak MSF, wtedy jeszcze diakon, rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii.

Prawie rok temu, w sierpniu 2007 roku, Ksiądz Paweł Sobczak MSF, wtedy jeszcze diakon, rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii.
W sobotę, 24 maja, przyjął święcenia kapłańskie w Wyższym Seminarium Duchownym MSF w Kazimierzu Biskupim. Święceń kapłańskich czterem diakonom i święceń diakonatu sześciu alumnom udzielił ordynariusz diecezji włocławskiej Biskup Wiesław Mering.
W święceniach wzięli udział goście z zagranicy: J.E. Ks. Bp Zygmunt Robaszkiewicz MSF Ordynariusz Diecezji Morombe na Madagaskarze, Ks. Edmund Michalski MSF – Przełożony Generalny MSF z Rzymu, Ks. Yohanes Risdiyanto MSF z Rzymu oraz Ks. Alojzy Kozubiński MSF – misjonarz z Argentyny.

W niedzielę, 1 czerwca, ks. Paweł sprawował swoją pierwsza Mszę św. w rodzinnej parafii, a dzisiaj, 8 czerwca, przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele.
Mszę św. współkoncelebrowali kapłani: ks. Proboszcz Marek Winiarski i ks. Andrzej Kinal, który wygłosił słowo Boże.
Na początku dzieci z klas drugich, które miesiąc temu przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, powitały ks. Pawła swojego katechetę i złożyły życzenia. Na zakończenie tej uroczystej liturgii, a przed błogosławieństwem, życzenia neoprezbiterowi złożyli przedstawiciele parafian i wspólnot duszpasterskich.
Liturgię uświetnił chór Sancta Familia, którego opiekunem jest ks. Paweł i schola młodzieżowa powstała z inicjatywy neoprezbitera.

Galeria zdjęć z uroczystości święceń kapłańskich i diakonatu w Kazimierzu Biskupim:
http://www.msf.opoka.org.pl/aktualnosci/galeria/ordinazione/index.html

 [1] 

Powrót

HASŁO ROKU

W mocy
Bożego Ducha

Dzisiaj jest

niedziela,
21 lipca 2019

(202. dzień roku)

Święta

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Rok C, I
Szesnasta Niedziela zwykła

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki