Menu

Opłatek GIOII

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5164342

X Przegląd Pieśni Eucharystycznych, 1 czerwca 2008

Tegoroczny Przegląd Pieśni Eucharystycznych, jubileuszowy, bo dziesiąty, był nadzwyczaj uroczysty. Aż 10 chórów spotkało się razem, by wielbić Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Eucharystia w modlitwie i pieśni

Aż 10 chórów spotkało się razem, by wielbić Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. A rzecz się działa w niedzielne popołudnie 1 czerwca 2008 roku w przestronnym i gościnnym kościele Św. Rodziny na Os. Krakowska Południe w Rzeszowie.

Tegoroczny Przegląd Pieśni Eucharystycznych, jubileuszowy, bo dziesiąty, był nadzwyczaj uroczysty. Do świątyni Pańskiej przybyło dziesięć chórów, w tym rzeszowskie: parafii Św. Józefa „Oremus”, Św. Józefa Kalasancjusza „Kantylena”, Św. Judy Tadeusza „Emmanuel”, Matki Bożej Różańcowej, Matki Bożej Saletyńskiej „Ave Maria”, Św. Rodziny „Sancta Familia”, „Collegium Musicum” WDK, a także z okolic Rzeszowa: parafii Św. Trójcy w Tyczynie „Sancta Catarina”, Św. Stanisława Bpa w Boguchwale „Deo Gloria” i Podwyższenia Krzyża Św. w Mogielnicy „Gaudium”.

Całe spotkanie rozpoczęto Mszą Świętą z uroczystym udziałem chórów w liturgii. Potem każdy z chórów zaprezentował po dwie pieśni eucharystyczne ze swego repertuaru, by na koniec wspólnie zaśpiewać dwie pieśni: „Umiłowałeś nas do końca” i „Niechaj z nami będzie Pan.”
Słowo o pieśniach i zespołach prowadziła Barbara Matwij, bardzo oddana chóralnym spotkaniom od początku istnienia Przeglądu, zarazem prezes Chóru „Sancta Familia”. Wszystkich otaczał serdeczną opieką i modlitwą gospodarz parafii ks. Marek Winiarski MSF.

Trzeba podkreślić niezwykle ciepłą i koleżeńską atmosferę niedzielnego spotkania. Wszystkich chórzystów łączy wielkie umiłowanie pieśni religijnej, która od zarania dziejów krzepi ducha wiary, budzi uczucia miłości i przywiązania do ojczystej ziemi i rodzimej kultury.

Andrzej Szypuła

 [1] 

Powrót

HASŁO ROKU

WIELKA TAJEMNICA
WIARY

Dzisiaj jest

poniedziałek,
20 stycznia 2020

(20. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Fabiana, papieża i męcz. albo wsp. św. Sebastiana, męcz.

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki