Menu

25. lat ADS-u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4345248

X Przegląd Pieśni Eucharystycznych, 1 czerwca 2008

Tegoroczny Przegląd Pieśni Eucharystycznych, jubileuszowy, bo dziesiąty, był nadzwyczaj uroczysty. Aż 10 chórów spotkało się razem, by wielbić Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Eucharystia w modlitwie i pieśni

Aż 10 chórów spotkało się razem, by wielbić Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. A rzecz się działa w niedzielne popołudnie 1 czerwca 2008 roku w przestronnym i gościnnym kościele Św. Rodziny na Os. Krakowska Południe w Rzeszowie.

Tegoroczny Przegląd Pieśni Eucharystycznych, jubileuszowy, bo dziesiąty, był nadzwyczaj uroczysty. Do świątyni Pańskiej przybyło dziesięć chórów, w tym rzeszowskie: parafii Św. Józefa „Oremus”, Św. Józefa Kalasancjusza „Kantylena”, Św. Judy Tadeusza „Emmanuel”, Matki Bożej Różańcowej, Matki Bożej Saletyńskiej „Ave Maria”, Św. Rodziny „Sancta Familia”, „Collegium Musicum” WDK, a także z okolic Rzeszowa: parafii Św. Trójcy w Tyczynie „Sancta Catarina”, Św. Stanisława Bpa w Boguchwale „Deo Gloria” i Podwyższenia Krzyża Św. w Mogielnicy „Gaudium”.

Całe spotkanie rozpoczęto Mszą Świętą z uroczystym udziałem chórów w liturgii. Potem każdy z chórów zaprezentował po dwie pieśni eucharystyczne ze swego repertuaru, by na koniec wspólnie zaśpiewać dwie pieśni: „Umiłowałeś nas do końca” i „Niechaj z nami będzie Pan.”
Słowo o pieśniach i zespołach prowadziła Barbara Matwij, bardzo oddana chóralnym spotkaniom od początku istnienia Przeglądu, zarazem prezes Chóru „Sancta Familia”. Wszystkich otaczał serdeczną opieką i modlitwą gospodarz parafii ks. Marek Winiarski MSF.

Trzeba podkreślić niezwykle ciepłą i koleżeńską atmosferę niedzielnego spotkania. Wszystkich chórzystów łączy wielkie umiłowanie pieśni religijnej, która od zarania dziejów krzepi ducha wiary, budzi uczucia miłości i przywiązania do ojczystej ziemi i rodzimej kultury.

Andrzej Szypuła

 [1] 

Powrót

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

piątek,
19 października 2018

(292. dzień roku)

Święta

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues?a, prezbiterów, oraz Towarzyszy

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na

Statystyki