Menu

25. lat ADS-u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4348478

Rekolekcje dla małżonków „Tobiasz i Sara” , kwiecień 2008

W czasie weekendu 18 – 20 kwietnia 2008 r. gościliśmy w naszej parafii piętnaście małżeństw, które wzięły udział w kursie ewangelizacyjnym „Tobiasz i Sara”.

Kurs „Tobiasz i Sara” to niezwykłe rekolekcje dla małżonków. Sara, ze starotestamentowej Księgi Tobiasza, to kobieta silnie doświadczana przez życie. Każdy z jej siedmiu mężów umiera w czasie nocy poślubnej. Nieszczęśliwa i wykpiwana przez otoczenie, nie rozumiejąca swej dramatycznej historii, zastanawia się nad samobójstwem..... Powstrzymuje ją myśl o ściągnięciu hańby na rodziców. Zdesperowana prosi Boga o śmierć. On jednak postanawia pomóc jej w inny sposób. W życiu Sary pojawia się Tobiasz – mężczyzna, który od początku jest jej przeznaczony na męża. Nim jednak ich życie całkowicie się ułoży, muszą przejść próbę, dzięki której doświadczą wszechmocy Boga. Jak ta historia odnosi się do małżeństwa we współczesnych czasach? Dlaczego w oparciu o nią prowadzony jest kurs? Tobiasz i Sara próbują budować życie według własnych koncepcji, nic im się nie układa, a oni cierpią i nie rozumieją dlaczego. Wszystko zmienia się z chwilą, gdy przestają realizować swoją wolę, a zaczynają pełnić wolę Boga, na Nim budować wspólne życie. Wtedy dopiero wszystko normalnieje, zaczyna prawidłowo funkcjonować. Celem kursu jest pokazanie tego mechanizmu. Małżeństwo jest sakramentem, a Bóg jest jego fundamentem.

W czasie weekendu 18 – 20 kwietnia 2008 r. gościliśmy w naszej parafii piętnaście małżeństw, które wzięły udział w kursie ewangelizacyjnym „Tobiasz i Sara”. Kurs prowadziły pary małżeńskie: Anna i Wojciech Łuczakowie z Konina oraz Jolanta i Adrian Wiśniewscy ze Złotowa pod duchową opieką ks. dra Adama Bajorskiego MSF ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Oikos 2.04 (z j. greckiego: dom) działającej przy Centrum Duchowości Świętorodzinnej w Ciechocinku.

 [1] 

Powrót

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

niedziela,
21 października 2018

(294. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki