Menu

25. lat ADS-u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4345039

Koncert Życzliwych Serc, 30 maja 2007 r. - relacja

KONCERT ŻYCZLIWYCH SERC W RZESZOWIE

6 stycznia br. rozpoczęły się przygotowania do Koncertu Życzliwych Serc, którego inicjatorem i pomysłodawcą był Ks. Stanisław Krząkała MSF, a głównym organizatorem VIII Rzeszowska Drużyna Harcerzy ZHR im. pułk. Leopolda Lisa – Kuli działająca przy parafii. Do współpracy włączyła się Szkoła Podstawowa Nr 28 i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii. Koncert pomyślany od początku jako akcja charytatywna, miał na celu przede wszystkim zebranie środków na pomoc w leczeniu dzieci z chorobą nowotworową z terenu Podkarpacia, a także spełnienie dziecięcych marzeń.
Poszukiwanie sponsorów i darczyńców pochłonęło wiele sił i czasu. Dobrze, że znalazło się choć kilka instytucji i firm, które odpowiedziały na apel o pomoc. Najwięcej środków udało się jednak zebrać w dniu 6 maja, kiedy przed dziesięcioma rzeszowskimi kościołami harcerze i harcerki oraz członkowie KSMu rozprowadzali zaproszenia-cegiełki i kwestowali na rzecz dzieci. Zebrana suma pozwoliła na organizację koncertu oraz zakup prezentów dla chorych dzieci.
W trakcie przygotowań do koncertu organizatorzy nawiązali kontakt ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową ''Iskierka'', które powstało na początku roku. To właśnie z listy tego stowarzyszenia Ks. Stanisław zaprosił do udziału w koncercie trójkę dzieci, by spełnić ich marzenia.

 [1]  2  3  » 

Powrót

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

piątek,
19 października 2018

(292. dzień roku)

Święta

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues?a, prezbiterów, oraz Towarzyszy

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na

Statystyki