Menu

Spotkanie z misjonarzem

Licznik

Liczba wyświetleń:
4253781

Statystyki

Koncert Życzliwych Serc, 30 maja 2007 r. - relacja

KONCERT ŻYCZLIWYCH SERC W RZESZOWIE

6 stycznia br. rozpoczęły się przygotowania do Koncertu Życzliwych Serc, którego inicjatorem i pomysłodawcą był Ks. Stanisław Krząkała MSF, a głównym organizatorem VIII Rzeszowska Drużyna Harcerzy ZHR im. pułk. Leopolda Lisa – Kuli działająca przy parafii. Do współpracy włączyła się Szkoła Podstawowa Nr 28 i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii. Koncert pomyślany od początku jako akcja charytatywna, miał na celu przede wszystkim zebranie środków na pomoc w leczeniu dzieci z chorobą nowotworową z terenu Podkarpacia, a także spełnienie dziecięcych marzeń.
Poszukiwanie sponsorów i darczyńców pochłonęło wiele sił i czasu. Dobrze, że znalazło się choć kilka instytucji i firm, które odpowiedziały na apel o pomoc. Najwięcej środków udało się jednak zebrać w dniu 6 maja, kiedy przed dziesięcioma rzeszowskimi kościołami harcerze i harcerki oraz członkowie KSMu rozprowadzali zaproszenia-cegiełki i kwestowali na rzecz dzieci. Zebrana suma pozwoliła na organizację koncertu oraz zakup prezentów dla chorych dzieci.
W trakcie przygotowań do koncertu organizatorzy nawiązali kontakt ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową ''Iskierka'', które powstało na początku roku. To właśnie z listy tego stowarzyszenia Ks. Stanisław zaprosił do udziału w koncercie trójkę dzieci, by spełnić ich marzenia.

 [1]  2  3  » 

Powrót