Menu

PKF - Kapliczki

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5034224

Zmiany w parafii Świętej Rodziny - czerwiec/lipiec 2017

            Proboszcz parafii Świętej Rodziny i rektor Domu Zakonnego Misjonarzy Świętej Rodziny w Rzeszowie ks. Andrzej Kinal MSF zakończył swoja posługę duszpasterską w dniu 30 czerwca 2017 r. W myśl prawa zakonnego Misjonarzy Świętej Rodziny rektorem (przełożonym) Domu Zakonnego nie można być dłużej niż 9 lat (3 kadencje po 3 lata). Tam, gdzie funkcja rektora i proboszcza parafii jest połączona, jak w Rzeszowie, zakończenie kadencji wiąże się jednocześnie ze zmianą proboszcza parafii.

            Ks. Andrzej po 13. latach pracy duszpasterskiej w Rzeszowie, w tym jako 9. lat jako proboszcz dziękował Bogu za posługę kapłańską w naszej wspólnocie w czasie uroczystej Mszy św. w niedzielę, 25 czerwca br. Mszę św. współkoncelebrowali: Prowincjał ks. Adam Sobczyk MSF, ks. Grzegorz Kałdowski MSF (proboszcz nominat), ks. prof. KUL Waldemar Pałęcki, i duszpasterze naszej parafii: ks. Michał Popowski MSF i ks. Łukasz Biełusz MSF. Słowo Boże wygłosił Ksiądz Prowincjał. W homilii nawiązał do pierwszego proboszcza, zmarłego w sierpniu 2016 r., ks. Andrzeja Rabija MSF, który mimo wielkich trudności rozpoczął budowę wspólnoty parafialnej, która wzrastała i wzrasta duchowo i materialne przez kolejne lata. Dzisiaj kościół „na górce” żyje dzięki rodzinom, dzieciom, młodszym i starszym parafianom. Tym zaangażowanym w formację wspólnot duszpasterskich, i tym którzy może żyją trochę na obrzeżach parafii.

            Dziękuję dzisiaj ks. Andrzejowi - mówił ks. Prowincjał - za 13. lat posługi kapłańskiej w tej parafii. Zostawił tutaj cząstkę siebie, kawałek swojego życia, zdrowia i sił. Niech Pan błogosławi mu na kolejne lata pracy kapłańskiej już w nowym miejscu. A ks. Grzegorzowi życzę, by z pomocą łaski Bożej też pięknie i owocnie z wami współpracował.

            W oprawę liturgiczną włączyły się wszystkie wspólnoty. Słowa podziękowania, w imieniu parafian i wspólnot, skierowały Ewa Tadla i Agnieszka Pastuszczak z Odnowy w Duchu Świętym. Do podziękowań dołączyli także przedstawiciele Samorządowej Rady Osiedla, dziękując za współpracę w projektach na rzecz społeczności lokalnej naszego osiedla.

            Na zakończeni Mszy św. zabrał głos ks. Andrzej: Dziękuję Bogu za 13. lat bycia z wami. Przy was wzrastałem duchowo. Dziękuję za wasze modlitwy i za życzliwość, której doświadczałem przez te wszystkie lata.

            Po zakończeniu Mszy św. na wspólnym obiedzie spotkali się zaproszeni przez ks. Andrzeja proboszczowie z dekanatu Rzeszów - Południe i z sąsiednich parafii.

Msza dziękczynna za pracę duszpasterską ks. Andrzeja Kinala MSF - 25.06.2017

CIĄG DALSZY na str. 2

 [1]  2  » 

Powrót

HASŁO ROKU

W mocy
Bożego Ducha

Dzisiaj jest

czwartek,
21 listopada 2019

(325. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXXIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki