Menu

JASEŁKA

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5234741

Zmiany w parafii Świętej Rodziny - czerwiec/lipiec 2017

            Proboszcz parafii Świętej Rodziny i rektor Domu Zakonnego Misjonarzy Świętej Rodziny w Rzeszowie ks. Andrzej Kinal MSF zakończył swoja posługę duszpasterską w dniu 30 czerwca 2017 r. W myśl prawa zakonnego Misjonarzy Świętej Rodziny rektorem (przełożonym) Domu Zakonnego nie można być dłużej niż 9 lat (3 kadencje po 3 lata). Tam, gdzie funkcja rektora i proboszcza parafii jest połączona, jak w Rzeszowie, zakończenie kadencji wiąże się jednocześnie ze zmianą proboszcza parafii.

            Ks. Andrzej po 13. latach pracy duszpasterskiej w Rzeszowie, w tym jako 9. lat jako proboszcz dziękował Bogu za posługę kapłańską w naszej wspólnocie w czasie uroczystej Mszy św. w niedzielę, 25 czerwca br. Mszę św. współkoncelebrowali: Prowincjał ks. Adam Sobczyk MSF, ks. Grzegorz Kałdowski MSF (proboszcz nominat), ks. prof. KUL Waldemar Pałęcki, i duszpasterze naszej parafii: ks. Michał Popowski MSF i ks. Łukasz Biełusz MSF. Słowo Boże wygłosił Ksiądz Prowincjał. W homilii nawiązał do pierwszego proboszcza, zmarłego w sierpniu 2016 r., ks. Andrzeja Rabija MSF, który mimo wielkich trudności rozpoczął budowę wspólnoty parafialnej, która wzrastała i wzrasta duchowo i materialne przez kolejne lata. Dzisiaj kościół „na górce” żyje dzięki rodzinom, dzieciom, młodszym i starszym parafianom. Tym zaangażowanym w formację wspólnot duszpasterskich, i tym którzy może żyją trochę na obrzeżach parafii.

            Dziękuję dzisiaj ks. Andrzejowi - mówił ks. Prowincjał - za 13. lat posługi kapłańskiej w tej parafii. Zostawił tutaj cząstkę siebie, kawałek swojego życia, zdrowia i sił. Niech Pan błogosławi mu na kolejne lata pracy kapłańskiej już w nowym miejscu. A ks. Grzegorzowi życzę, by z pomocą łaski Bożej też pięknie i owocnie z wami współpracował.

            W oprawę liturgiczną włączyły się wszystkie wspólnoty. Słowa podziękowania, w imieniu parafian i wspólnot, skierowały Ewa Tadla i Agnieszka Pastuszczak z Odnowy w Duchu Świętym. Do podziękowań dołączyli także przedstawiciele Samorządowej Rady Osiedla, dziękując za współpracę w projektach na rzecz społeczności lokalnej naszego osiedla.

            Na zakończeni Mszy św. zabrał głos ks. Andrzej: Dziękuję Bogu za 13. lat bycia z wami. Przy was wzrastałem duchowo. Dziękuję za wasze modlitwy i za życzliwość, której doświadczałem przez te wszystkie lata.

            Po zakończeniu Mszy św. na wspólnym obiedzie spotkali się zaproszeni przez ks. Andrzeja proboszczowie z dekanatu Rzeszów - Południe i z sąsiednich parafii.

Msza dziękczynna za pracę duszpasterską ks. Andrzeja Kinala MSF - 25.06.2017

CIĄG DALSZY na str. 2

 [1]  2  » 

Powrót

HASŁO ROKU

WIELKA TAJEMNICA
WIARY

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 lutego 2020

(55. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki