Menu

Misje Święte

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5732016

Statystyki

Chór Sancta Familia jest młodszy od Parafii jedynie o kilka miesięcy. Pierwszym Prezesem chóru była śp. Joanna Dziura. Drygentem chóru jest obecnie Andrzej Szypuła.

PRÓBY: poniedziałek i środa - godz. 19:00 sala św. Joanny Molla (parter)

ODPOWIEDZIALNY: Ks. Ireneusz Drawc MSF

20-lecie parafii - wrzesień 2005

Odpust parafialny 2007

Srebrny Jubileusz Parafii - 19.09.2010

Jubileusz SANCTA FAMILIA

Chór „Sancta Familia" z parafii Misjonarzy Świętej Rodziny w Rzeszowie 5 czerwca br. obchodził jubileusz 25-lecia swojej pracy. Obchody jubileuszu połączono z XIII Przeglądem Pieśni Eucharystycznych, którego Chór „Sancta Familia" był pomysłodawcą, organizatorem i gospodarzem.
W uroczystej, koncelebrowanej Mszy św. uczestniczyli: w imieniu Biskupa ordynariusza kanclerz kurii ks. dr Jerzy Buczek, liczni kapłani oraz delegacje instytucji i wielu sympatyków z dr. Mieczysławem Janowskim, eurodeputowanym do Parlamentu Europejskiego.
Po Mszy św. w ramach przeglądu wystąpiły chóry rzeszowskie: „Emmanuel" z parafii Judy Tadeusza, „Oremus" z parafii św. Józefa, „Ave Maria" z parafii Matki Bożej Saletyńskiej i „Collegium Musicum" działający przy WDK, a także chór „Camerata" z Soniny. Gospodarz uroczystości, chór „Sancta Familia", w ramach przeglądu wykonał koncert, na który złożyło się 8 utworów.
Dyrygentem Chóru „Sancta Familia" od 16 lat jest Ludwik Sowiński. Prezesem chóru - Barbara Matwij. Pracę Chóru „Sancta Familia" dokumentuje 5-tomowa kronika, na podstawie której zostało napisane wydawnictwo pt. „Święte wzruszenie - 25 lat Chóru Sancta Familia w parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie 1986-2011" autorstwa Andrzeja Szypuły. Z okazji jubileuszu Chór nagrał okolicznościową płytę.
Gratulacje, kwiaty, podziękowania i odznaczenia długoletnich, zasłużonych chórzystów zakończyły oficjalną część uroczystości.

Barbara Matwij

 [1] 

Powrót

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

WIELKA TAJEMNICA
WIARY

Dzisiaj jest

piątek,
23 października 2020

(297. dzień roku)

Święta

Piątek, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Kapistrana, prezb. albo wsp. św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...