Menu

PKF - Kapliczki

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5032474

Z zapisków ks. Andrzeja Rabija MSF

28 sierpnia 1985 roku J.E. Ks. Biskup Ignacy Tokarczuk podpisał akt erekcyjny parafii pw. Świętej Rodziny w Rzeszowie. 19 września 2010 roku będziemy dziękować Bogu za 25. lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej.

Pierwsza kaplica - poźniej w tym miejscu była zakrystia


7 listopada 1984 r.
Ks. Andrzej Rabij Misjonarz Świętej Rodziny przyjeżdża do Rzeszowa razem z ks. Stanisławem Goszycem MSF i na prośbę Ordynariusza Przemyskiego obejmuje funkcję wikariusza w parafii pw. Chrystus Króla.


Z zapisków ks. Andrzeja:

Listopad 1985
Funkcja wikariusza w parafii Chrystusa Króla. 14 godzin katechizacji, dyżury w konfesjonale, kolejka kazań w Adwencie – 2 serie rekolekcji studenckich (u Chrystusa Króla i Księży Saletynów). Nabywanie niezbędnych mebli (biurko, szafa, regały). Grudzień pracowity – spowiedzi.

Styczeń 1985
Przygotowanie własnej salki katechetycznej. Wizyta duszpasterska mieszkańców Osiedla Krakowska – Południe (Rataja 4, 4a, 6 i 10 oraz Pleśniarowicza 2 i 2a). Założenie ok. 150 kartotek.

Marzec 1985
Pierwsze pertraktacje po śmierci Stanisławy Jandziś z właścicielem działki – Stanisławem Jandziś o możliwości wejścia na działkę. Przy rozmowach obecny ks. kan. Franciszek Kołodziej. […] Podpisanie umowy nieformalnej o przekazaniu działki dla Kościoła Rzymskokatolickiego Misjonarzom Świętej Rodziny. Obecny ks. Wojciech Egiert MSF i ks. Prałat Józef Sondej).

Wielki Post 1985
Prace rekolekcyjne: Misje z ks. Folcikiem (duszpasterzem akademickim Rzeszowa) w Jarosławiu – 8 dni, rekolekcje w Wysokiej Głogowskiej – 4 dni, rekolekcje w Przybyszówce – 3 dni, spowiedź w sąsiednich parafiach.

6 kwietnia 1985 r.
Około godziny 22-iej ks. Andrzej przeprowadził się do z plebanii Chrystusa Króla do domku Pana Jandzisia.


Z zapisków ks. Andrzeja:

Przeprowadzka do komory u P. Jandzisia. Zabrałem kilka niezbędnych rzeczy. Wybijanie otworu do pomieszczenia gdzie miało być miejsce pierwszej kaplicy. Po 23-iej przyjechali ks. Aleksander Helios MSF i ks. Andrzej Żydek MSF. Przy wybijaniu otworu byli obecni dwaj panowie świeccy. Przenoszenie rzeczy z pokoju do komory. Od godz. 2 w nocy do 10 rano sam przebywałem w pomieszczeniu nie zamkniętym. Obawa wejścia kogoś niepożądanego.

7 kwietnia 1985 r. – Wielkanoc
Godz. 9.30 – przyjazd ks. biskupa Błaszkiewicza z ks. Prałatem J. Sondejem. Przygotowania do Mszy św. Przyjazd ks. Aleksandra Heliosa MSF z ołtarzem i niezbędnymi przedmiotami liturgicznymi. Procesja ks. kan. Franciszka Kołodzieja z ludźmi i z prowizorycznym krzyżem na posesję P. Stanisława Jandzisia. Pierwsza Msza św. i Słowo Boże ks. Biskupa. (Gdy poprzedniego dnia byłem w Kurii u ks. bpa Błaszkiewicza i informowałem, że jest wielki bałagan i nieporządek w tym domku – odpowiedział: „to jest czas walki, a w takim okresie nie liczą się fatałaszki i ceremonie, broń do ręki i trzeba walczyć”).
Po Mszy św. poświęcenie kaplicy i domu. Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu (ciągłej). Opiekę nad nami obejmuje gospodyni ks. Kanonika oraz ludzie z parafii ks. Kanonika. W kościołach Rzeszowa ogłoszenie o założeniu kaplicy.

 «  1  [2]  3  4  5  » 

Powrót

HASŁO ROKU

W mocy
Bożego Ducha

Dzisiaj jest

środa,
20 listopada 2019

(324. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki