Menu

Nowy rok formacyjny

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5662356

Statystyki

Z zapisków ks. Andrzeja Rabija MSF

28 sierpnia 1985 roku J.E. Ks. Biskup Ignacy Tokarczuk podpisał akt erekcyjny parafii pw. Świętej Rodziny w Rzeszowie. 19 września 2010 roku będziemy dziękować Bogu za 25. lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej.

Pierwsza kaplica - poźniej w tym miejscu była zakrystia


7 listopada 1984 r.
Ks. Andrzej Rabij Misjonarz Świętej Rodziny przyjeżdża do Rzeszowa razem z ks. Stanisławem Goszycem MSF i na prośbę Ordynariusza Przemyskiego obejmuje funkcję wikariusza w parafii pw. Chrystus Króla.


Z zapisków ks. Andrzeja:

Listopad 1985
Funkcja wikariusza w parafii Chrystusa Króla. 14 godzin katechizacji, dyżury w konfesjonale, kolejka kazań w Adwencie – 2 serie rekolekcji studenckich (u Chrystusa Króla i Księży Saletynów). Nabywanie niezbędnych mebli (biurko, szafa, regały). Grudzień pracowity – spowiedzi.

Styczeń 1985
Przygotowanie własnej salki katechetycznej. Wizyta duszpasterska mieszkańców Osiedla Krakowska – Południe (Rataja 4, 4a, 6 i 10 oraz Pleśniarowicza 2 i 2a). Założenie ok. 150 kartotek.

Marzec 1985
Pierwsze pertraktacje po śmierci Stanisławy Jandziś z właścicielem działki – Stanisławem Jandziś o możliwości wejścia na działkę. Przy rozmowach obecny ks. kan. Franciszek Kołodziej. […] Podpisanie umowy nieformalnej o przekazaniu działki dla Kościoła Rzymskokatolickiego Misjonarzom Świętej Rodziny. Obecny ks. Wojciech Egiert MSF i ks. Prałat Józef Sondej).

Wielki Post 1985
Prace rekolekcyjne: Misje z ks. Folcikiem (duszpasterzem akademickim Rzeszowa) w Jarosławiu – 8 dni, rekolekcje w Wysokiej Głogowskiej – 4 dni, rekolekcje w Przybyszówce – 3 dni, spowiedź w sąsiednich parafiach.

6 kwietnia 1985 r.
Około godziny 22-iej ks. Andrzej przeprowadził się do z plebanii Chrystusa Króla do domku Pana Jandzisia.


Z zapisków ks. Andrzeja:

Przeprowadzka do komory u P. Jandzisia. Zabrałem kilka niezbędnych rzeczy. Wybijanie otworu do pomieszczenia gdzie miało być miejsce pierwszej kaplicy. Po 23-iej przyjechali ks. Aleksander Helios MSF i ks. Andrzej Żydek MSF. Przy wybijaniu otworu byli obecni dwaj panowie świeccy. Przenoszenie rzeczy z pokoju do komory. Od godz. 2 w nocy do 10 rano sam przebywałem w pomieszczeniu nie zamkniętym. Obawa wejścia kogoś niepożądanego.

7 kwietnia 1985 r. – Wielkanoc
Godz. 9.30 – przyjazd ks. biskupa Błaszkiewicza z ks. Prałatem J. Sondejem. Przygotowania do Mszy św. Przyjazd ks. Aleksandra Heliosa MSF z ołtarzem i niezbędnymi przedmiotami liturgicznymi. Procesja ks. kan. Franciszka Kołodzieja z ludźmi i z prowizorycznym krzyżem na posesję P. Stanisława Jandzisia. Pierwsza Msza św. i Słowo Boże ks. Biskupa. (Gdy poprzedniego dnia byłem w Kurii u ks. bpa Błaszkiewicza i informowałem, że jest wielki bałagan i nieporządek w tym domku – odpowiedział: „to jest czas walki, a w takim okresie nie liczą się fatałaszki i ceremonie, broń do ręki i trzeba walczyć”).
Po Mszy św. poświęcenie kaplicy i domu. Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu (ciągłej). Opiekę nad nami obejmuje gospodyni ks. Kanonika oraz ludzie z parafii ks. Kanonika. W kościołach Rzeszowa ogłoszenie o założeniu kaplicy.

 «  1  [2]  3  4  5  » 

Powrót

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

WIELKA TAJEMNICA
WIARY

Dzisiaj jest

sobota,
19 września 2020

(263. dzień roku)

Święta

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Januarego, biskupa i męcz.

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...