Menu

Boże Ciało

Licznik

Liczba wyświetleń:
4171632

Statystyki

Diakonia Uwiebienia Boga Tańcem powstała w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. Do wspólnoty dołączyły osoby spoza DA i od 2010 roku Diakonia spotykała się regularnie najpierw raz w miesiącu, a później raz w tygodniu. Pierwszym animatorem Diakonii był ks. Paweł Sobczak MSF. W lipcu 2011 roku Diakonia zorganizowała warsztaty prowadzone przez Wspólnotę Nowe Jeruzalem z Krakowa. W roku 2012 członkowie Diakoni, chcąc podzielić się z innymi tą formą modlitwy, zorganizowali dwukrotnie Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem, które odbyły się 28 stycznia i 9 czerwca.

Diakonia zaprasza osoby dorosłe (od 18 do 100 lat) w każda środę o godz. 19.30 (w sali na piętrze) na uwielbianie Pana Boga poprzez gest i taniec. Spotkania mają charakter modlitewny i połączone są nauką tańców izraelskich.

ODPOWIEDZIALNY: Ks. Łukasz Biełusz MSF

ZAPROSZENIE

na

Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem

18 listopada (sobota) 2017 - Parafia Świętej Rodziny

Rozpoczęcie o godz. 9.00 (rejestracja od 8.30)

Zakończenie wieczorem ok. godz. 21.00

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada (niedziela)

przez formularz lub na adres mailowy:

Koszt uczestnictwa 50 zł (w tym dwa posiłki)

szczegóły na plakacie poniżej

 

Zapraszamy

Diakona Uwielbienia Boga Tańcem przy parafii Świętej Rodziny

i ks. Łukasz Biełusz MSF – opiekun diakonii

Zgłoszenie na Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem

Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem - 18 listopada (sobota) 2017 - Parafia Świętej Rodziny. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada (niedziela).

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

Zatańczyć siebie

       Podobno kiedy św. Teresa z Ávilii otrzymała zgodę, aby w domu, w którym mieszkała wraz z innymi zakonnicami, mógł na stałe przebywać Najświętszy Sakrament - wyjęła kastaniety i wszystkie… zatańczyły. Jak piękny to mógł być taniec daje wyobrażenie scena z filmu Iberia w reż. Carlosa Saury, w której tancerki w przypominających habity sukniach i welonach - niczym zakonne kwefy - tańczą do muzyki hiszpańskiego kompozytora Isaaca Albeniza.

       Św. Teresa, tańcząc ze swoimi siostrami przed Najświętszym Sakramentem, postąpiła jak nasi przodkowie, dla których taniec był oczywistym i naturalnym sposobem wyrażania emocji.

       Taniec od zarania dziejów był sposobem podtrzymywania więzi człowieka z Bogiem czy bóstwami, z drugim człowiekiem, a wręcz z całą wspólnotą plemienną czy religijną. Był prawdopodobnie najstarszą w dziejach ludzkości sztuką, uprawianą nie tylko przez wybranych, ale przez niemal ogół społeczeństwa. "Taniec był ściśle zespolony z całym kompleksem magiczno-religijnym - mówi prof. Roderyk Lange, choreolog i antropolog tańca - był w służbie duchów i bogów. U zarania ludzkości aspekt duchowy tańca był bowiem bardzo istotny". Niepiśmiennym społecznościom taniec umożliwiał wyrażanie głębokich i złożonych treści bez konieczności ich werbalizacji. Te zazwyczaj bardzo intensywne doświadczenia wyrażane tańcem, wzmacniały poczucie więzi wspólnotowych.

Fragment artykułu z Portalu DEON - czytaj więcej

Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem, 9.06.2012

Po raz trzeci odbyły się w naszej Parafii "Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem", które prowadziła Diakonia Uwielbienia Tańcem z opiekunem ks. Pawłem Sobczakiem MSF. Więcej zdjęć z warsztatów pod adresem: https://picasaweb.google.com/ivvena/WarsztatyUwielbieniaTancem30#

Powrót

Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem - 28.01.2012

Diakonia Uwielbienia Tańcem od dwóch lat spotyka się przy naszej Parafii. We wtorkowe wieczory członkowie Diakoni uwielbiają Pana Boga poprzez gest i taniec. W lipcu 2011 roku Diakonia zorganizowała warsztaty prowadzone przez Wspólnotę Nowe Jeruzalem z Krakowa. W tym roku członkowie Diakoni, chcąc podzielić się z innymi tą formą modlitwy, zorganizowali Warsztaty Uwielbienia Boga Tańcem, które odbyły się 28 stycznia 2012 roku. W warsztatach wzięło udział około 50 osób. Więcej zdjęć z warsztatów pod adresem: https://picasaweb.google.com/ivvena/WarsztatyUwielbieniaTancem?authkey=Gv1sRgCMitwIvI78y5KQ

Powrót

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

sobota,
23 czerwca 2018

(174. dzień roku)

Święta

Sobota, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Wyszukiwanie