Menu

GIOIA

Festiwal Wiary

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4797762

12. Niedziela zwykła - 23.06.2019

1.      Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Mieszkańcom bloków, którzy przygotowali ołtarze, służbie liturgicznej i naszemu chórowi. Dziękujemy serdecznie także Panom i Paniom, którzy w ubiegłym tygodniu uporządkowali rabaty z kwiatami przed kościołem.

2.     Procesja eucharystyczna wokół kościoła do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej. W czwartek błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Dzisiaj procesja po Mszy o godz. 10.30.

3.     Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna za pracę duszpasterską w naszej parafii ks. Sylwestra Robaka i ks. Andrzeja Trona. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.     Jeszcze do przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serce Pana Jezusa. Dzisiaj o 17.30, a w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

5.      Msza św. w intencji Ojca św., Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o godz. 18.00.

6.     W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni o 7.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.      W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii. Tradycyjnie w kościołach na całym świecie zbierana jest tzw. składka na „świętopietrze”.

8.     Przypominamy, że dzisiaj w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin oraz Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się przy kościele św. Jadwigi (ul. Rejtana) o godz. 13.00. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na plakatach.

9.     Zachęcamy do udziału w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pokutnej za grzechy przeciw życiu do Tarnowca. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 6 lipca. Szczegóły znajdują na plakacie.

10.  Mieszkańcom bloku Stojałowskiego 4 kl. 1 – 5 dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza w ich intencji – w niedzielę, 30 czerwca o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Stojałowskiego 4 kl. 6 – 8.

11.   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odszedł śp. Władysław Sikora (lat 71) z ul. Pleśniarowicza 2a. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.30 w parafii Zalesie. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

HASŁO ROKU

W mocy
Bożego Ducha

Dzisiaj jest

środa,
26 czerwca 2019

(177. dzień roku)

Święta

Środa, XI Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki