Menu

JASEŁKA

Licznik

Liczba wyświetleń:
3889347

Statystyki

1. Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

1.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30, dla młodzieży o 19.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą św. poranną śpiewane są Godzinki o Męce Pańskiej.


2.     W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na modlitwę poranną Kościoła. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w dolnym kościele będzie celebrowana Jutrznia ze śpiewem psalmów oraz czytaniami z Godziny czytań. Zapraszamy serdecznie!

3.      Msza św. w int. narzeczonych przygotowujący się do sakramentu małżeństwa w środę o godz. 18.00.

4.      Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjalny odbędzie się w piątek, 23 lutego, po drodze krzyżowej dla młodzieży.

5.      Na apel Ojca Świętego Franciszka, piątek, 23 lutego br. jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Zachęcamy do modlitwy i postu w tym dniu we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.

6.      W przyszłą niedzielę przeżywać będziemyDzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu zbiórka do puszek na pomoc materialną dla misjonarzy i dzieł przez nich prowadzonych.

7.      Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie rozprowadzać kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie letnich rekolekcji formacyjnych.

8.     Przez cały okres Wielkiego Postu w kościele będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty spożywcze. Prosimy, aby były to produkty długoterminowe.

9.      Na stolikach z prasą wyłożone są skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Skarbonki z naszym darem wielkopostnym złożymy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na rzecz Caritas możemy także przekazać 1% podatku dochodowego.

10.  Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 3. Niedzielę Wielkiego Postu – 4 marca. Rekolekcje szkolne odbędą się natomiast w dniach 1 - 2 marca.

11.   Ruchu Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkania wspólnoty osoby, które pragną pogłębić swoją wiarę i życie duchowe. Zaproszenie jest skierowane do małżeństw, ale także do jednego z małżonków, osób samotnych, młodszych i starszych. Spotkania odbywają się we wtorki po Mszy św. wieczornej w sali obok kancelarii.

12.  Samorządowa Rada Osiedla informuje, że w wyniku wygrania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na 2018 r., rozpoczynają się zajęcia sportowe i kulturalne. Zapisy prowadzi klub osiedlowy KRAK.W najbliższym czasie zapraszamy na Nordik Walking, zajęcia teatralne, z rytmiki i ceramiki.Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach dorosłych mieszkańców osiedla i dzieci. Informacje na plakatach rozmieszczonych na osiedlu.

13.   Mieszkańcom bloku przy ul. Pleśniarowicza 6 dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji – w niedzielę, 25 lutego, o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Pleśniarowicza 4.

14.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer MIŁUJCIE SIĘ.

Do wieczności odszedł śp. Andrzej Małecki (lat 65) z ul. Zbyszewskiego 8. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

HASŁO ROKU

Jesteśmy napełnieni
Duchem Świętym

Dzisiaj jest

piątek,
23 lutego 2018

(54. dzień roku)

Święta

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Wyszukiwanie