Menu

Różańce dla dzieci

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4971751

28. Niedziela zwykła - 13.10.2019

1.      Dzisiaj, z racji Dnia Papieskiego, po Mszach św. kwesta na rzecz uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, którą wspiera Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy także na  główne wydarzenia w Parku Papieskim i Katedrze Rzeszowskiej. W środę, 16 października „Koncert Papieski” w Filharmonii. Informacje na plakatach.

2.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.15. Dzieci spotykają się na modlitwie we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Trwa zbiórka różańców na misje.

3.      W poniedziałek Odnowa w Duchu Świętym będzie posługiwać modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej.

4.     Msza św. w intencji narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa w środę o godz. 18.00.

5.      Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w piątek o godz. 18.00.

6.      W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Tydzień Misyjny. Koło Misyjne będzie rozprowadzać kalendarze misyjne jako cegiełki na wsparcie dzieł misyjnych prowadzonych przez Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny oraz książki o misjach. Spotkanie Koła Misyjnego w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

7.      Na stolikach z prasą wyłożone są kartki wypominkowe, które można składać w kancelarii i zakrystii. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła.

8.     Mieszkańcom bloku Solarza 4 kl. 1 i 2 dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza w ich intencji – 20 października o godz. 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 4 kl. 3 i 4.

Z ogłoszeń kurialnych:

9.      We wtorek o godzinie 17.00 na Cmentarzu Wilkowyja odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych, których ciała znajdują się w rzeszowskich szpitalach. W tym samym dniu o godzinie 20.00 w kościele św. Józefa na Staromieściu, odbędzie się wieczór modlitewny dla rodziców Dzieci Utraconych. Informacje na afiszu.

10.  Parafia św. Jana Pawła II w Rzeszowie (ul. św. Kingi – osiedla Wilkowyja) zaprasza wszystkich chętnych gitarzystów do wspólnego zagrania na gitarach utworu „Barka”. Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 20 października br., po sumie odpustowej o godz. 11.30.

11.   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odszedł śp. Bogusław Sagan (lat 71) z ul. Rataja 18. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

HASŁO ROKU

W mocy
Bożego Ducha

Dzisiaj jest

poniedziałek,
14 października 2019

(287. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki