Menu

Nowy rok szkolny

Inauguracja formacji

Licznik

Liczba wyświetleń:
3589705

Statystyki

24. Niedziela zwykła - 17.09.2017

1.      Dzisiaj z racji 51. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA.

2.     Spotkanie Koła Misyjnego i nabożeństwo misyjne dzisiaj o godz. 17.00.

3.      We wtorek Uroczystość NMP Saletyńskiej. Dla naszego Zgromadzenia jest to święto patronalne.

4.     W piątek z racji 22. dnia miesiąca po każdej Mszy św. modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i okazja do oddania czci relikwiom.

5.      Ksiądz Michał zaprasza rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę, 24 września, o godz. 13.00 w salce parafialnej na parterze.

6.     Wspólnotę FAUSTINUM i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Po Mszy okazja do oddania czci relikwiom św. Faustyny.

7.      Zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymać aborcję” odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL.

8.     Zapraszamy na XXXIII Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23 - 24 września. Wyjazd z Rzeszowa (spod Urzędu Marszałkowskiego) w sobotę o godz. 7.30 powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Koszt 120 zł. Zapisy i informacje u Pana Szczepana Łyszczarza – tel. 606 435 804.

9.     Za dwa tygodnie rozpocznie się październik – miesiąc różańcowy. Tradycyjnie zachęcamy wszystkie wspólnoty do włączenia się w prowadzenie modlitwy. W zakrystii jest wyłożony kalendarz modlitwy różańcowej na październik. Natomiast dzieci zapraszamy do udziału w konkursie „Różaniec mojej rodziny”. Dzieci z pomocą rodziców wykonują różaniec dowolna techniką. Różańce podpisane przynosimy do zakrystii. Prace zostaną zaprezentowane w kościele.

10.  Przypominamy, że Samorządowa Rada Osiedla organizuje konkurs osiedlowy plastyczno-fotograficzno-literacki skierowany do wszystkich mieszkańców TU MIESZKAM. Szczegóły na plakacie i naszej stronie internetowej.

11.   Mieszkańcom bloków przy ul. Solarza 3 i 9 dziękujemy za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji – w niedzielę, 24 września, o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Solarza 2 kl. 1 i 2.

12.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć nowy numer POSŁAŃCA ŚW. RODZINY. W numerze m.in. relacja z nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej wspólnocie.

Do wieczności odeszli: 
śp. Radosław Kwiatkowski (lat 28) z ul. Pleśniarowicza 4, 
śp. Anna Czyżewska (lat 64) z ul. Stojałowskiego 8. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30 na cmentarzu Wilkowyja. 
Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….