Menu

100. lat Niepodległej

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4418892

2. Niedziela Adwentu - 9.12.2018

1.      Dzisiaj ogólnopolska akcja Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel. 

2.     Wczoraj w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. nauka dla młodzieży. Jutro i we wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nauki stanowe: dla mężczyzn w poniedziałek i dla kobiet we wtorek o godz. 19.00. Taca zbierana na każdej Mszy św. we wtorek przeznaczona będzie na dzieła prowadzone przez Księdza Rekolekcjonistę. Plan rekolekcji na plakatach oraz na stronie internetowej Parafii.

3.     Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W związku z rekolekcjami Roraty dla dzieci w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 18.00. Roraty w sobotę o godz. 7.00.

4.     Poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych - dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30. Po mszy spotkanie rodziców w dolnym kościele.

5.      Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w sali parafialnej.

6.     Spotkanie Koła misyjnego i nabożeństwo misyjne w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

7.      W przyszłą sobotę, 15 grudnia o godz. 10.00 rozpocznie się w naszej parafii dzień skupienia dla małżeństw pt.: „Rzucać talerzami czy dialogować?”. Więcej informacji na plakacie.

8.     Z radością informujemy, że wczoraj w Bazylice Matki Bożej Rzeszowskiej u OO. Bernardynów odbyła się konsekracja wdów, której przewodniczył bp Jan Wątroba. Wśród nich konsekrowana została także nasza parafianka. Polecamy ją Waszej modlitwie i ufamy, że Pan Bóg będzie wzbudzał kolejne powołania do konsekracji w świecie.

9.     Przypominamy, że z okazji zbliżającego się 35-lecia naszej parafii Koło Fotografów pragnie przygotować pamiątkową galerię zdjęć. Prosimy o przyniesienie fotografii z różnych lat od początku istnienia parafii, podpisane w kopercie, do kancelarii. Po przygotowaniu galerii oddamy zdjęcia. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już podzielili się swoimi zdjęciami.

10.  Pan Organista odwiedza naszych parafian z opłatkami i życzeniami świątecznymi. W tym tygodniu odwiedzi mieszkańców: Kotuli 1F, 1G, 5 oraz szeregówki i domki; Zbyszewskiego 4, 6, 9, Lewakowskiego 1, 3A, 3B, 5, 5A, 7, 9, 12, 13, 15 i szeregówki. Opłatki są do nabycia także w zakrystii i kancelarii.

11.   Caritas Parafialna rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 15 zł. Do 15 grudnia można jeszcze zostawić w koszu w kościele dary dla potrzebujących.

12.  Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne.

13.  Mieszkańcom z ul. Lewakowskiego 13 dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji – w niedzielę, 16 grudnia, o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku przy ul. Lewakowskiego 12.

14.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszła śp. Wanda Kopciuch (lat 93) z ul. Solarza 9. Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek…

HASŁO ROKU

W mocy
Bożego Ducha

Dzisiaj jest

środa,
12 grudnia 2018

(346. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...

Statystyki