Menu

Nowy rok formacyjny

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5660711

Statystyki

Wydarzenia - artykuły

Prezentacja książki „Pytanie o liturgię” autorstwa ks. dra hab. Waldemara Pałęckiego MSF, profesora KUL - 15 lutego 2015 r.

W dniu 19 września parafia Świętej Rodziny w Rzeszowie świętowała Srebrny Jubileusz. 28 sierpnia 1985 roku JE. Ks. Abp Ignacy Tokarczuk erygował parafię pw. Świętej Rodziny i powierzył ją Misjonarzom Świętej Rodziny.

28 sierpnia 1985 roku J.E. Ks. Biskup Ignacy Tokarczuk podpisał akt erekcyjny parafii pw. Świętej Rodziny w Rzeszowie. 19 września 2010 roku będziemy dziękować Bogu za 25. lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej.

Autorska Pracownia Sztuki Sakralnej WIDELSKI

W dniu 17.11.2007 r. rozpoczęło się w Diecezji Rzeszowskiej nawiedzenie relikwii bł. Karoliny Kózka. Relikwie Patronki Diecezji goszczą w poszczególnych parafiach przez jeden dzień. Peregrynacja jest inicjatywą duszpasterstw młodzieżowych działających w Diecezji.

W niedzielę, 6 lipca, na Mszy św. o godz. 12.00 uroczystego wprowadzenia nowego Proboszcza dokonał Ks. Dziekan Stanisław Tomkowicz.

Kilka tygodni temu Ksiądz Prowincjał odwołał Ks. Marka z funkcji przełożonego, a że jest ona połączona z urzędem Proboszcza, wiec tym samym z dniem 30 czerwca tegoż roku Ksiądz Proboszcz zakończył pracę duszpasterską w Parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie.

Prawie rok temu, w sierpniu 2007 roku, Ksiądz Paweł Sobczak MSF, wtedy jeszcze diakon, rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii.

Tegoroczny Przegląd Pieśni Eucharystycznych, jubileuszowy, bo dziesiąty, był nadzwyczaj uroczysty. Aż 10 chórów spotkało się razem, by wielbić Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

W czasie weekendu 18 – 20 kwietnia 2008 r. gościliśmy w naszej parafii piętnaście małżeństw, które wzięły udział w kursie ewangelizacyjnym „Tobiasz i Sara”.

Wykonawcy: Solistka Filharmonii Narodowej Agata Marcewicz - Szymańska (sopran),Chór „Iubilaeum” z parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie i młodzieżowa kapela smyczkowa po kierownictwem dyrygenta Tomasza Orkiszewskiego

W roku 2000 p. Maria Gotkowska ofiarowała do naszego kościoła parafialnego obraz Miłosierdzia Bożego, który został umieszczony w prawej nawie i poświęcony w II Niedzielę Wielkanocną, gdy Jego Świątobliwość Jan Paweł II kanonizował w Rzymie Sekretarkę Jezusa Miłosiernego, s. Faustynę Kowalską. W tym samym roku początkiem maja, staraniem p. Barbary Łabędzkiej, trafiły do naszej parafii relikwie Św. Siostry Faustyny. Od pewnego czasu czciciele Miłosierdzia Bożego i parafianie zwracali się do ks. Proboszcza z prośbą o wyeksponowanie obrazu Bożego Miłosierdzia przez budową ołtarza lub bocznej kaplicy dla tegoż obrazu.

27 stycznia 2007 r. w Bisingen w Niemczech zmarł Ks. Krystian Kampa MSF. Był pierwszym Wikariuszem naszej Parafii w latach 1985 – 87. Ostatnio spotkaliśmy się z Nim we wrześniu 2005 roku z okazji 20-lecia Parafii. Miał 48 lat.

Nasza historia rozpoczyna się od 1986 roku. Wtedy to, z inicjatywy ks. Andrzeja Rabija, ówczesnego proboszcza, odbyły się pierwsze w diecezji (jeszcze przemyskiej) rekolekcje ewangelizacyjne, tzw. „Zerówka”.

Pod takim hasłem przebiegał VIII Przegląd Pieśni Eucharystycznych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej, Parafię Świętej Rodziny w Rzeszowie i Chór „Sancta Familia”.

Jubileusz był nadzwyczaj okazały. W niedzielę 21 maja b.r., po uroczystej Mszy św., której oprawę liturgiczną starannie przygotowali członkowie Chóru, w kościele przy ul. Solarza na os. Krakowska Południe odbył się piękny koncert, pełen ciepłych wspomnień z 20-letniej działalności Chóru.

12 listopada 2000 roku Jego Ekscelencja Ks. Biskup Kazimierz Górny, Ordynariusz, na Mszy św. o godz. 12.00 dokonał uroczystego poświęcenia naszej świątyni parafialnej pod wezwaniem Świętej Rodziny. Współkoncelebrowało ją 25 kapłanów ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny i tyluż kapłanów diecezjalnych. Obok ks. Marka Winiarskiego MSF, obecnego proboszcza, był obecny pierwszy proboszcz ks. Andrzej Rabij MSF i jego następca ks. Ryszard Boćkowski MSF oraz byli wikariusze, którzy w tej chwili pracują na różnych placówkach w kraju i za granicą. Nie zabrakło najwyższych przełożonych: Prowincjała ks. Joachima Rzeźniczka MSF i jego zastępcy ks. Włodzimierza Burzawy MSF, a także przedstawicieli Kurii Generalnej z Rzymu, ks. Zbigniewa Dykiela MSF.

Transmisja na żywo

HASŁO ROKU

WIELKA TAJEMNICA
WIARY

Dzisiaj jest

piątek,
18 września 2020

(262. dzień roku)

Święta

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

Liturgia Słowa

Prowincja Polska MSF

Jesteśmy na...