2 LUTEGO 2021

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
6099807

Statystyki

 

Zespół dziecięco – młodzieżowy GIOIA, czyli "Radość", działający przy naszej parafii powstał w 1995 roku. Założycielem zespołu jest Ks. Mirosław Fąs MSF pracujący obecnie w Czechach. Zespół GIOIA liczy ok. 40 osób, głównie dziewczynek, jest też kilku chłopców. Zespół dzieli się na dwie grupy, tzw. GIOIĘ "starszą" czyli osoby z gimnazjum, liceum i starsze, oraz "młodszą" - dzieci ze szkoły podstawowej. Zespół włącza się w przygotowanie oprawy muzycznej niedzielnej Mszy św. z udziałem dzieci, zachęcając do wspólnego śpiewu wszystkich wiernych. GIOIA chwali Pana Boga swoim śpiewem także w Święta Bożego Narodzenia i podczas Triduum Paschalnego, a także uroczystości Pierwszej Komunii Świętej czy Bierzmowania. W ciągu roku członkowie zespołu razem z rodzicami organizują różne spotkania okolicznościowe: ogniska, spotkania opłatkowe, jasełka. Starają się też każdego roku wspólnie wyjeżdżać. Odwiedzili między innymi: Kraków, Łagiewniki, Lublin, Kalwarię Zebrzydowską, Gliwice, Niepokalanów. Byli też za granicą: w Wiedniu i Pradze. Brali też udział w różnych festiwalach, szczególnie w konkursach kolęd, przeglądach piosenki religijnej. Śpiewali także w Domu Opieki Społecznej i w szpitalu z okazji Dnia Chorego. Zespół GIOIA stara się swoim śpiewem chwalić Boga i nieść radość ludziom.

Zespół spotyka się na próbach śpiewu raz w tygodniu, w soboty o godz. 11.00 w sali na piętrze.

ODPOWIEDZIALNY:

Ks. Sebastian Sobkowiak MSF

GIOIA na Saletyńskich Spotkaniach Dzieci w Kobylance ' 2019

W dniach 14 – 16 czerwca 2019 r.. dzieci z Zespołu GIOIA, razem z ks. Aleksym i opiekunkami, uczestniczyły w VII Saletyńskim Spotkaniu Dzieci, które odbywa się cyklicznie przy Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance. To doroczne święto dzieci organizowane przez misjonarzy Saletynów gromadzi uczestników z całej Polski. Teren Sanktuarium rozbrzmiewa muzyką, śpiewem i modlitwą, ale przede wszystkim radością z bycia we wspólnocie wierzących, spędzonego razem czasu, a nawet zabawy… (fot. Magdalena B-J.)

Powrót

Zespół GIOIA - następne pokolenie

Zespół Gioia (radość), działający przy naszej parafii nieprzerwanie od 1995 roku, to już kolejne pokolenie dzieci, które z całą radością swoich serc wyśpiewują uwielbienie Panu Jezusowi.

Powrót

Zespół GIOIA - 3 marca 2019

W niedzielę, 3 marca, w czasie Mszy św. z udziałem dzieci Zespół dziecięco-młodzieżowy GIOIA zaprezentował się w nowych strojach z logo Zespołu. Projekt graficzny znaku i nowych strojów Zespołu to praca kilkunastu osób, które użyczyły swoich talentów. Oczywiście potrzebni byli także sponsorzy, którym składamy serdeczne Bóg zapłać! (fot. Jacek G.)

Powrót

Zespół GIOIA

Zespół dziecięco – młodzieżowy GIOIA, czyli "Radość", działający przy naszej parafii, powstał w 1995 roku. Jest już pełnoletni :) (fot. archiwum parafialne)

Powrót

GIOIA i "Książki na walizkach" - 15.06.2013

W dniu 15 czerwca br. Zespół Gioia wziął udział w akcji finałowej imprezy „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”. Na początku odbył się bajkowy korowód sprzed Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Sokoła 13. W przemarszu wzięły udział różne dziecięce grupy taneczne i wokalne, a także indywidualne rodziny. Było bardzo kolorowo, towarzyszyły nam wróżki, czarodziejki, elfy i inne bajkowe postaci, wraz z którymi dzieci wykrzykiwały hasła zachęcające do czytania książek, np. „Koko, koko – książka spoko”, „Hura, hura – literatura”, „Biblioteka jest cool, bo książek ma full”. Korowód przeszedł aż do teatru Maska, gdzie odbyła się najważniejsza część imprezy, czyli występy wszystkich grup dziecięcych, w tym naszego zespołu Gioia, który wykonał piosenkę „Dziecięcy taniec Cziki – ta”. Główną atrakcją było jednak spotkanie ze znanymi pisarzami: Beatą Ostrowską, Joanna Olech, Joanną Papuzińską, Kazimierzem Szymeczko oraz Tomaszem Trojanowskim. Autorzy chętnie rozdawali autografy oraz pozowali do zdjęć wraz z dziećmi. Możemy być dumni z zespołu Gioia, dla którego był to pierwszy występ na teatralnej scenie oraz pierwsza świecka piosenka, jaką wykonał. Dzieci poradziły sobie… śpiewająco! Wniosły w imprezę dużo swojej radości i rozbrajającego uśmiechu. I szczerze wyśpiewywały, że:

Dziecięcy taniec wszystkich łączy nas,
nikt nie żałuje dnia, kiedy muzyka gra.
U dzieci cziki, cziki, cziki-ta
To znaczy zdradzę Wam
Nie umiem tańczyć sam!

Izabela Zuber

 [1] 

Powrót